Aanvang houten bruggen Delfzijl
In navolging van de start van de bouw van 5 bruggen in Delfzijl is afgelopen woensdag begonnen met het aanbrengen van de houten bruggen in Delfzijl.
In totaal worden er binnen het project 2 stuks houten bruggen gerealiseerd. Om de brug te kunnen bouwen is de vaart tijdelijk afgedamd om goed bij de locatie te kunnen.
De funderingspalen van de houten brug zijn aangebracht “in den droge”. Voor het aanbrengen van de liggers is ter plaatse van de landhoofden een deel van de grond ontgraven.
Eerste betonstort bruggen Delfzijl
Afgelopen vrijdag heeft Knol Akkrum de eerste fase van de onderbouw voor vijf stuks bruggen in Delfzijl gestort.
Knol heeft de vijf bruggen aangenomen van de gemeente Delfzijl. Bij drie bruggen wordt de onderbouw uitgevoerd in beton. Vervolgens wordt met stalen liggers de hoofdconstructie gebouwd welke wordt afgewerkt met houten dekdelen en leuningen. Twee bruggen worden geheel in hout uitgevoerd. Het totale project loopt door tot ruim na de bouwvak.
Graafwerkzaamheden kelder fietsbrug
Aan het Reitdiep ter hoogte van de Hoogeweg en Plataanlaan (West-Noord ring) in Groningen wordt door Knol Akkrum volop gewerkt aan de onderbouw constructie voor de te bouwen fietsbrug.
In het fietsnetwerk vormt een fietsbrug bij de Plataanlaan de ontbrekende schakel over het Reitdiep. In de Fietsnota “Stap Op” van april 2007 staat deze fietsbrug bij de Plataanlaan gepland in 2007/2008, nu in 2011 is het zover dat deze brug gebouwd gaat worden. In de huidige situatie moeten fietsers omrijden via de Pleiadenbrug of via de brug bij de Professor Uilkensweg.
Het Zerniketerrein, met studievoorzieningen en bedrijven, is in belang en omvang toegenomen. De realisatie van de wijken Reitdiep, De Held en Gravenburg maken de fietsverbinding over het Reitdiep des te noodzakelijker. Deze fietsbrug ontsluit deze wijken.















